Maringotka

7. 5. 2012
 

Ahoj,

s výběrem maringotky Vám asi moc nepomůžeme, protože my jsme vzali hned tu první, na kterou jsme se jeli přes inzerát podívat. :) Čili v tomto směru veliké zkušenosti nemáme. Ale ceny se pohybují zhruba tak, že ucházející maringotka se dá sehnat někde okolo 25-35 tisíc. To znamená, že není úplně perfektní - třeba musíte někde něco lehce poopravit, natřít apod. Za 40 a více lze sehnat maringotku po rekonstrukci, možná i s STK. Pod 20 tisíc se jedná většinou o vrak nebo o nějakou velmi malou maringotku. Je samozřejmě na Vašem zvážení kolik peněz investovat do nákupu a kolik do následné opravy.

Ohledně převozu maringotky

S největší pravděpodobností nebude mít Vámi vyhlídnutá maringotka platné STK, tudíž nemůže být jednoduše převážena po silnicích. Lze ale využít tzv. převodních značek. Převozní značka opravňuje jejího držitele (to jsou většinou majitelé dopravních firem) převézt po silnici i "objekt" nemající platnou STK. Čili pokud si seženete autodopravce, který má převozní značku, můžete jej oslovit, aby Vám maringotku převezl.

V praxi to vypadá tak, že se maringotka zapráhne za náklaďák a na zadní část maringotky se přidělá prkno/lišta se všemi potřebnými světly (brzdy, blinkry apod.). Mám pocit, že tam je právě i ta převozní SPZ / převozní značka.

My osobně jsme zaplatili da přepravu 25Kč/km bez DPH.